45

Чому H.264/MPEG-4 AVC

H.264 або MPEG-4 Part 10, Advanced Video Encoding (MPEG-4 AVC) — це блочно-орієнтований стандарт стиснення відео на основі компенсації руху. Він підтримує роздільну здатність до 8192×4320, включаючи 8K UHD.

H.264 або MPEG-4 Part 10, Advanced Video Encoding (MPEG-4 AVC)  — це блочно-орієнтований стандарт стиснення відео на основі компенсації руху. Він підтримує роздільну здатність до 8192×4320, включаючи 8K UHD.

Намір проекту H.264/AVC полягав у створенні стандарту, здатного забезпечувати хорошу якість відео зі значно нижчими бітовими швидкостями, ніж попередні стандарти, без збільшення складності дизайну настільки, що його впровадження було б непрактичним або надто дорогим. Додаткова мета полягала в тому, щоб забезпечити достатню гнучкість, щоб дозволити застосувати стандарт до широкого спектру додатків у різноманітних мережах і системах, включаючи низькі та високі швидкості передачі даних, відео з низькою та високою роздільною здатністю, трансляцію, зберігання DVD, RTP/ пакетні мережі IP та системи мультимедійної телефонії ITU-T. Стандарт H.264 можна розглядати як «сімейство стандартів», що складається з кількох різних профілів. Конкретний декодер декодує принаймні один, але не обов’язково всі профілі. Специфікація декодера описує, які профілі можна декодувати. Х.264 зазвичай використовується для стиснення з втратами, хоча також можна створити дійсно кодовані області без втрат у зображеннях із втратами або підтримувати рідкісні випадки використання, для яких все кодування без втрат.

H.264 був розроблений Групою експертів із кодування відео ITU-T (VCEG) разом із групою експертів із відеокодування ISO/IEC JTC1 (MPEG). Партнерські зусилля проекту відомі як Спільна відеокоманда (JVT). Стандарт ITU-T H.264 і стандарт ISO/IEC MPEG-4 AVC (формально, ISO/IEC 14496-10 – MPEG-4, частина 10, Advanced Video Coding) спільно підтримуються, щоб вони мали ідентичний технічний зміст. Остаточна робота над першою версією стандарту була завершена в травні 2003 року, а в наступні видання були додані різні розширення його можливостей. Високоефективне кодування відео (HEVC), він же H.265 і MPEG-H Частина 2, є наступником H.264/MPEG-4 AVC, розробленого тими ж організаціями, в той час як попередні стандарти все ще використовуються. Можливо, H.264 найбільш відомий як один із стандартів кодування відео для дисків Blu-ray;всі програвачі Blu-ray Disc повинні мати можливість декодування H.264. Він також широко використовується для потокових Інтернет-джерел, таких як відео з Vimeo, YouTube і iTunes Store, веб-програм, таких як Adobe Flash Player і Microsoft Silverlight, а також різноманітних трансляцій HDTV через наземне телебачення (ATSC, ISDB-T, DVB -T або DVB-T2), кабельне (DVB-C) і супутникове (DVB-S і DVB-S2).

H.264 захищений патентами, якими володіють різні сторони. Ліцензія, що охоплює більшість (але не всі) патенти, необхідні для H.264, керується патентним пулом MPEG LA.[3] Комерційне використання запатентованих технологій H.264 вимагає сплати роялті MPEG LA та іншим власникам патентів. MPEG LA дозволив безкоштовне використання технологій H.264 для потокового Інтернет-відео, яке є безкоштовним для кінцевих користувачів, і Cisco Systems сплачує роялті MPEG LA від імені користувачів двійкових файлів за свій кодер H.264 з відкритим кодом.

Поділіться цим постом

Поділіться у Facebook
Поділіться в Google
Поділіться на Twitter
Поділіться на linkedin
Поділіться на pinterest
Поділіться на друк
Поділіться на електронну пошту